Zapowiedzi

2017-10-17
Już po raz trzeci Urząd Miasta organizuje Study Tour Chorzów. Impreza dedykowana jest potencjalnym inwestorom i ma na celu pokazanie gospodarczych atutów naszego miasta, ale również zaprezentowanie jego krajobrazu społecznego i kulturalnego, które w dużej mierze stanowią o standardzie życia. Tym razem wydarzenie ma wymiar międzynarodowy. W ramach VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbywa się w Katowicach w dniach 18-20 października, organizowanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą, 18 października Chorzów odwiedzi kilkunastoosobowa grupa niemieckich przedsiębiorców sektora MŚP reprezentujących różne branże.
2017-10-17
Niebawem rozpocznie się przebudowa rynku w Chorzowie. Przywrócone zostaną mu funkcje przestrzeni publicznej otwartej dla ludzi, przyjaznej i tętniącej życiem. Jednocześnie w sąsiedztwie naszego rynku powstaje CUMA – Centrum Usług Szkoleniowych i Aktywizacji Zawodowej dla Młodzieży w Chorzowie.  Zanim ruszą prace budowlane sprawdzimy jak drobne zmiany w przestrzeni mogą wpłynąć na jej charakter. 27 października na kilka godzin odmienimy część rynku.
2017-10-16
Doradca metodyczny, Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta oraz Komenda Miejska Policji, zapraszają do udziału w akcji profilaktycznej pod nazwą „3 Chorzowski Przystanek PaT” (Profilaktyka a TY). Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki Uzależnień i objęte patronatem Prezydenta Miasta Chorzów. Zapraszamy wychowawców, nauczycieli chorzowskich szkół i uczniów w sobotę 21 października w godzinach od 10:00 do 20:30 do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 (Chorzów, ul.
2017-10-09
Panele dyskusyjne, warsztaty, targi i gala Programu „Chorzów 60+” to tylko część atrakcji, które odbędą się w ramach II Międzynarodowej Konferencji „Razem dla Seniorów”. Konferencja "Razem dla Seniorów", zaplanowana na czwartek 19 października, to spotkania i panele dyskusyjne poświęcone tematyce senioralnej, prowadzone przez fachowców z krajów europejskich, między innymi z Węgier i Niemiec. W konferencji uczestniczyć mogą wszyscy zainteresowani tą problematyką: opiekunowie osób starszych, pracownicy administracyjni, pielęgniarki, rehabilitanci, pracownicy organizacji pozarządowych i inni.
2017-10-06
21 października odbędzie się kolejny bieg cyklu Śląskie Biegi Górskie. Tym razem areną zmagań będzie Park Śląski w Chorzowie. Organizatorzy przygotowali trasę prowadzącą przez mniej znane rejony Parku - Górę Parkową i okolice Planetarium. Na wąskich leśnych ścieżkach i asfaltowych alejkach można wybiegać całkiem sporo przewyższenia. Można też poprawić swoje techniczne zdolności. A to wszystko w pięknym, zalesionym kontekście.
2017-10-06
18 października o godzinie 11 w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta w Chorzowie uroczysta sesja zainauguruje 6. kadencję Młodzieżowej Rady Miasta. Podczas sesji spośród uczniów chorzowskich szkół ponadgimnazjalnych zostaną wybrani przedstawiciele Rady na stanowiska: Przewodniczący,  Wiceprzewodniczący, Sekretarz oraz Skarbnik. Celem Młodzieżowej Rady Miasta jest m. in. reprezentowanie interesów chorzowskiej młodzieży przed władzami miasta oraz organizacjami i instytucjami działającymi w mieście, czy inicjowanie działań na rzecz młodych mieszkańców w szczególności w zakresie nauki, kultury i sportu.
2017-09-27
21 października w hali MORiS odbędzie się memoriał dziennikarzy Brygidy i Dariusza Kmiecików oraz ich syna Remigiusza. Rodzina zginęła w 2014 roku w wyniku wybuchu gazu w katowickiej kamienicy u zbiegu ulic Chopina i Sokolskiej. Dariusz Kmiecik uwielbiał grać w piłkę nożną, dlatego właśnie na sportowo jego bliscy, przyjaciele i znajomi uczczą pamięć rodziny. Po raz drugi wydarzenie odbędze się w Chorzowie. W turnieju wezmą udział drużyny dziennikarskie z całej polski m.

 

segregus www