2017-10-17
Zamiast Ali, która ma kota - Paulek, który uczy się „pisać i czytać po naszymu”. Do chorzowskich szkół trafiło 100 egzemplarzy „Górnośląskiego ślabikorza”. Elementarz to zbiór czytanek i rymowanek pisanych gwarą. Jego lektura to okazja do poznania historii regionu, lokalnych tradycji i zwyczajów, a także śląskich słów, takich jak np. pukeltasza, tyta czy krauza. Z elementarza uczniowie będą korzystać m.
2017-10-17
Sukces młodego chorzowianina! 16 października w Kancelarii odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Prezesa Rady Ministrów. Województwo śląskie było reprezentowane przez 5 najlepszych stypendystów spośród 442 uczniów wyróżnionych, wśród nich znalazł się Paweł Wyrzgoł uczeń VII Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 im. J. Śniadeckiego w Chorzowie. Uczeń klasy maturalnej swoją edukację w VII Liceum Ogólnokształcącym rozpoczął jako piłkarz AKS Wyzwolenie.
2017-10-17
Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. zawiadamia, że od godziny 8:00 18 października do godziny 8:00 19 października, w związku z prowadzonymi przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. pracami wystąpią ograniczenia w dostawie wody z możliwością jej całkowitego braku w Chorzowie przy ulicach:    17 Sierpnia    Bożogrobców    Bytkowska    Harcerska    Kasprowicza    Kalusa    Kolejowa    Rodziewiczówny    Skłodowskiej-Curie    pl.
2017-10-16
Osobna pula środków na projekty społeczne - to nowość w budżetach obywatelskich, którą jako pierwszy na Śląsku testuje Urząd Miasta w Chorzowie. 30 tysięcy złotych w każdym z 8 okręgów przeznaczonych zostanie na działania miękkie, takie jak organizacja imprez, warsztatów, szkoleń, wystaw itp. Co konkretnie zostanie zrealizowane? O tym zadecydują mieszkańcy w głosowaniu, które ruszyło 16 października. Wśród propozycji zgłoszonych przez chorzowian znalazła się m.
2017-10-16
19.10 (czwartek) w godzinach porannych rozpoczęte zostaną prace związane z remontem jezdni ulicy Rostka. Mając na względzie zakres prowadzonych robót wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu drogowego:1. ulica Rostka zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów,2. wyznaczony zostanie objazd z kierunku ulic Truchana i Sienkiewicza w kierunku ulic Pocztowej i Floriańskiej ulicami:- Kazimierza Wielkiego - na czas remontu w jej ciągu zostanie odwrócony kierunek jazdy,- Dworcową (odcinek pomiędzy Placem Dworcowym i ulicą Kazimierza Wielkiego) - na czas remontu w jej ciągu zostanie odwrócony kierunek jazdy,3.
2017-10-16
13 października w Muzeum w Chorzowie odbył się wernisaż wystawy „Pre-tekst: Jerzy Milian”, podczas której sam muzyk odebrał Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta w Dziedzinie Kultury. Dzień później, 14 października, w Teatrze Rozrywki odbyła się uroczysta gala połączona z koncertem Mitch&Mitch, podczas której zainaugurowany został Rok Kulturalny Chorzowa, a laureaci Nagród w Dziedzinie Kultury odebrali z rąk prezydenta Andrzeja Kotali statuetki.
2017-10-12
Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych nauczycieli oraz akty stopnia nauczyciela mianowanego i uroczyste ślubowania tych, którzy w czasie letniej sesji egzaminacyjnej zdali egzamin. 12 października w Chorzowskim Centrum  Kultury odbyły się uroczyste obchody Miejskiego Dnia Edukacji Narodowej. – To był szczególnie trudny rok dla chorzowskich szkół i przedszkoli, głównie z powodu wprowadzanej w rekordowo szybkim tempie reformy edukacji – podkreślał obecny na ceremonii Zastępca Prezydenta Miasta ds.

segregus www