Szukaj

Wyników: 4462, stron: 638, aktualna strona: 1


2017-10-17
Już po raz trzeci Urząd Miasta organizuje Study Tour Chorzów. Impreza dedykowana jest potencjalnym inwestorom i ma na celu pokazanie gospodarczych atutów naszego miasta, ale również zaprezentowanie jego krajobrazu społecznego i kulturalnego, które w dużej mierze stanowią o standardzie życia. Tym razem wydarzenie ma wymiar międzynarodowy. W ramach VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbywa się w Katowicach w dniach 18-20 października, organizowanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą, 18 października Chorzów odwiedzi kilkunastoosobowa grupa niemieckich przedsiębiorców sektora MŚP reprezentujących różne branże.
2017-10-17
W związku z udziałem pracowników Referatu Komunikacji w szkoleniach dotyczących wdrożenia nowego programu do rejestracji pojazdów  CEPiK, w dniach 19-20 października liczba obsługujących stanowisk będzie zmniejszona. Przepraszamy za utrudnienia. 
2017-10-17
Niebawem rozpocznie się przebudowa rynku w Chorzowie. Przywrócone zostaną mu funkcje przestrzeni publicznej otwartej dla ludzi, przyjaznej i tętniącej życiem. Jednocześnie w sąsiedztwie naszego rynku powstaje CUMA – Centrum Usług Szkoleniowych i Aktywizacji Zawodowej dla Młodzieży w Chorzowie.  Zanim ruszą prace budowlane sprawdzimy jak drobne zmiany w przestrzeni mogą wpłynąć na jej charakter. 27 października na kilka godzin odmienimy część rynku.
2017-10-17
Zamiast Ali, która ma kota - Paulek, który uczy się „pisać i czytać po naszymu”. Do chorzowskich szkół trafiło 100 egzemplarzy „Górnośląskiego ślabikorza”. Elementarz to zbiór czytanek i rymowanek pisanych gwarą. Jego lektura to okazja do poznania historii regionu, lokalnych tradycji i zwyczajów, a także śląskich słów, takich jak np. pukeltasza, tyta czy krauza. Z elementarza uczniowie będą korzystać m.
2017-10-17
Sukces młodego chorzowianina! 16 października w Kancelarii odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Prezesa Rady Ministrów. Województwo śląskie było reprezentowane przez 5 najlepszych stypendystów spośród 442 uczniów wyróżnionych, wśród nich znalazł się Paweł Wyrzgoł uczeń VII Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 im. J. Śniadeckiego w Chorzowie. Uczeń klasy maturalnej swoją edukację w VII Liceum Ogólnokształcącym rozpoczął jako piłkarz AKS Wyzwolenie.
2017-10-17
Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. zawiadamia, że od godziny 8:00 18 października do godziny 8:00 19 października, w związku z prowadzonymi przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. pracami wystąpią ograniczenia w dostawie wody z możliwością jej całkowitego braku w Chorzowie przy ulicach:    17 Sierpnia    Bożogrobców    Bytkowska    Harcerska    Kasprowicza    Kalusa    Kolejowa    Rodziewiczówny    Skłodowskiej-Curie    pl.
2017-10-16
I. DANE STATYSTYCZNE 1. Działania Policji: Udział w bójce Pobicia Zgwałcenia Rozboje Kradzieże Kradzieże z włamaniem 1 Przestępstwa związane z obrotem narkotykami Wypadki drogowe, w których: - osób poniosło śmierć - osób zostało rannych Osób zatrzymanych: - nietrzeźwych kierujących - sprawców przestępstw o charakterze kryminalnym Zabezpieczonych niewypałów, niewybuchów, ładunków wybuchowych Odebranych zgłoszeń o podłożeniu ładunków wybuchowych Masowe zakłócenia porządku publicznego (nielegalne demonstracje, zamieszki) Interwencje dotyczące osób bezdomnych Inne zdarzenia mające wpływ na bezpieczeństwo publiczne 1 2.

Menu