Europejskie spotkania dydaktyczne
2017-10-18

16 października w ramach europejskiego projektu „Leading to Learn Togheter” ( LELETO) gościliśmy przedstawicieli i ekspertów z zakresu edukacji  z  Wielkiej Brytanii, Litwy, Łotwy  i Estonii. Celem spotkania była wymiana doświadczeń oraz dyskusja nad  podejściem jakościowym w zakresie rozwoju zawodowego nauczycieli w UE. Gości przywitał Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych Wiesław Ciężkowski, który nie tylko opowiedział o Chorzowie, ale także odpowiadał na wszystkie pytania zainteresowanych. Celem projektu  LELETO, finansowanego w ramach programu Erasmus +, jest  opracowanie nowego podejścia jakościowego w zakresie rozwoju zawodowego nauczycieli. W ramach projektu promowany jest model współpracy pomiędzy uczelnią a szkołą - wymiana doświadczeń  pracowników naukowo-dydaktycznych i nauczycieli. W efekcie powstanie podręcznik zawierający   zbiór najlepszych doświadczeń z  systemów szkolnictwa państw, które odwiedziła delegacja. Kolejnym etapem realizacji projektu będą warsztaty upowszechniające zdobyte wzorce z krajów partnerskich. Podczas pobytu naszym mieście delegacja odwiedzi Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych  w Chorzowie oraz  cztery chorzowskie szkoły  i przedszkola. Do 20 października goście planują poznać atrakcje naszego miasta, w tym   Park Śląski, skansen oraz Planetarium.

Najpopularniejsze

Warto zajrzeć